PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819951}

Rok za rokiem

Years and Years
7,9 10 520
ocen
7,9 10 1 10520
7,7 9
ocen krytyków
Rok za rokiem
powrót do forum serialu Rok za rokiem

Nowe Black Mirror

ocenił(a) serial na 9

To dopiero dwa odcinki, ale już teraz jestem w stanie stwierdzić dwie rzeczy: ten serial jest wybitny, to po pierwsze. Po drugie - pod pewnym względem to nowe Black Mirror, w wielu aspektach lepsze od oryginału.

Może nie przytłacza tak koszmarem dystopijnej wizji ani nie tworzy tak oszałamiających rozwiązań technologicznych, jednak robi coś więcej. Ekstrapoluje wiele już teraz istniejących trendów, dzięki czemu cała wizja staje się wystarczająco złożona, by powiedzieć nam o świecie więcej niż pojedyncze odcinki BM. Ponadto stopniowy rozwój serialowej rzeczywistości od 2019 roku po (póki co) 2025 nadaje wszystkiemu znamiona prawdopodobieństwa. I przez to ta komedia jest dużo bardziej przerażająca.

kilstrit

I przepełnione ideologią ;)

ocenił(a) serial na 9
kiroshki

ideologia jest w każdym istniejącym dziele, jeżeli jest nieco bardziej wyeksponowana, to przynajmniej dzieło jest uczciwe

ocenił(a) serial na 9
kilstrit

Również odniosłem takie wrażenie. Wizja zmian technologicznych z dowolnego odcinka tego serialu, przemawia do mnie bardziej niż w przereklamowanym BM.

ocenił(a) serial na 9
Ksiadz_Pistolet

Zasadnicza różnica pomiędzy BM a Rok za rokiem polega na tym, że ten pierwszy ukazuje technologię już istniejącą i społeczeństwo z nią oswojone, natomiast ten drugi ukazuje powolny proces zmian społeczno gospodarczych związanych z rozwojem. Ponadto, nie da się upchnąć w jednym odcinki tyle, co w sześciu, więc BM musi skupiać się tylko na wąskim wycinku wykreowanego świata.

kilstrit

uwielbiam Black Mirror - nie jeden odcinek z tej antologii przyprawił mnie o ciarki, ale to co pokazali w pierwszym odcinku Years & Years sprawiło że włos zjeżył mi się na głowie sprawiając, że wszystkie obejrzane dotychczas horrory i produkcje sci fi idą się chować. przerażające że to co jest tam fikcją ma naprawdę ogromne szanse spełnić się w przyszłości w realu.

kolejny absolutnie genialny miniserial z niesamowicie utalentowaną obsadą z tego roku. również uważam że jest wybitny.

btw, nie mogłam nie zauważyć, że Rory Kinnear który tutaj wciela się w rolę Stephena Lyonsa wcześniej zagrał główną rolę - bardzo odważną i kontrowersyjną - w pierwszym odcinku pierwszego sezonu Black Mirror :)

ocenił(a) serial na 9
isobel

Przyznam, że czułam się podobnie. Początkowo dziwne i nawet trochę zabawne uczucie oglądać trochę z dystansu to co dzieje się obecnie. Ale końcówka 1-go odcinka sprawiła, że miałam niezłe ciary i autentycznie się przeraziłam myśląc "matko jedyna... to może się spełnić".

Dosei

Co do Twojego: "matko jedyna... to może się spełnić". Widzimy jak się spełnia na naszych oczach:"2020 hold my beer" ;] tj; patrzeć sytuacja w Bejrucie, Covid, zatrzymanie gospodarki światowej na okres co najmniej miesiąca czasu, ludzie potracili majątki, małe firmy itp, a to tylko wierzchołek góry lodowej, boje się pomyśleć co będzie jak dowiem się co jest pod powierzchnią, a najgorsze jest to że to dopiero początek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones