PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030298}

Problem trzech ciał

3 Body Problem
6,6 17 016
ocen
6,6 10 1 17016
5,4 9
ocen krytyków
Problem trzech ciał
powrót do forum serialu Problem trzech ciał

Będzie bez spoilerów. Na wstępie zaznaczę, że nie czytałem książkowego oryginału (mimo iż mam pewną wiedzę na temat jego obszerności, ilości tomów i zakresu), więc nie będę się jakoś szczególnie skupiał na dokładności w adaptacji z oczywistych względów. Oceniając jednak sam serial to twórcy mieli genialny materiał na 3-4 sezonowy serial po 11-12 odcinków i spieprzyli go już w pierwszym sezonie. Mam wrażenie, że to co w książkach ujawniane jest gdzieś w połowie to tutaj widz otrzymał już po 4(?) odcinkach PIERWSZEGO sezonu. W zasadzie jeden odcinek po tym wydarzeniu widz traci ochotę na dalsze oglądanie, ponieważ znika ta fajna fabularna tajemnica, serial zamienia się w typowo amerykański pompatyczny serial w którym grupa wybranych będzie walczyć z wrogiem ponad wszelkimi podziałami. Rozumiem, że nie da się zrobić wiernej adaptacji tak dużego materiału, ale tutaj chyba po wykupieniu praw do ekranizacji producenci nie byli pewni czy serial okaże się sukcesem, wiec dla pewności wrzucili w fabułę po łebkach 3/4 powieści "tak na wszelki wypadek" gdyby mieli zakończyć na tym sezonie. Co zabawne mniej więcej od połowy pierwszego sezonu człowiek ma ochotę przewijać te życiowe perypetie głównych bohaterów, bo są one ... po prostu nieinteresujące. Nie wiem jak Wy, ale ja w nawet najmniejszym stopniu nie przywiązałem się do żadnego z bohaterów. Z jednej strony praktycznie nie wprowadzono nas w ich życiorysy, a z drugiej połowa odcinka marnowana jest na jakieś rozmowy na plaży, które nic nie wnoszą. Fajne są 4 pierwsze odcinki i przede wszystkim sceny z Chin. Poza nimi wieje nudą. Niestety żałuję teraz dwóch rzeczy. Tego, że to obejrzałem (pomysł na fabułę jest genialny) - lepiej byłoby przeczytać książkę. Z drugiej strony gdyby nie ten serial to nie wiedziałbym o istnieniu książki. Czyli czytać się nie opłaca, bo znam już większą część fabuły. Sam serial jest natomiast na tyle słaby, że nawet nie będę czekał na 2gi sezon. Może obejrzę jak się pojawi, ale do tego czasu pewnie zapomnę pierwszym sezonie. Moja rada dla wszystkich - nie oglądajcie tego, przeczytajcie książki lub posłuchajcie ich w formie audiobooków i najwyzej później spójrzcie na serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones