PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178937}
7,0 54
oceny
7,0 10 1 54
Zatoichi sakate giri
powrót do forum filmu Zatoichi sakate giri

...film wyraźnie tylko dla miłośników serii. Wydaje mi się, że tylko oni mogą ten film mniej lub bardziej docenić (dla nich 7-/10), pozostali mogą - a raczej powinni - sobie go odpuścić (w ich oczach więcej niż na 5-6 zapewne nie zasłuży). Może i mnich-kombinator Hyakutaro podszywający się pod Ichiego (całkiem zabawne) jest niezły, może ostatnie ujęcia z walką w spowitym mgłą porcie - pomimo troszkę wątpliwych montażowych rozwiązań - robią niezapomniane wrażenie, może i sceny nad oceanem są udane to jednak nie wystarcza to żeby dźwignąć film wysoko. Co więcej: są to elementy ciekawe tylko i jedynie dla fanów serii. Jakby tego było mało: historia jakoś mnie w pełni nie przekonała (a początek był mocny - spodziewałem się ciężaru w stylu wcześniejszego obrazu, ale musiałem obejść się niestety smakiem). Odsłona cierpi właściwie na to samo co dziewiąte "Przygody Zatoichiego" i tak jak ta część dostaje ode mnie 7-/10 oraz identycznie polecam ją jedynie - jak pisałem - oddanym widzom Ichiego. Tak czy siak: jedna ze słabszych części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones