PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6389}

Improwizacja

Impromptu
6,1 733
oceny
6,1 10 1 733
Improwizacja
powrót do forum filmu Improwizacja

Bardzo nudny film, kompletnie "od czapy", że się tak wyrażę - przedstawiona historia romansu. Piszę "romansu", bo w opisie w programie przeczytałam że to będzie historia romansu Chopina i George Sant. Oczywiście tenże romans zaczyna się na jakieś 10 minut przed końcem filmu.
Przez cały film "wieje nudą". Nic się nie dzieje. Hugh gra jak zwykle - sztywno jakby połknął kija. George przedstawiona jest tutaj jako kompletnie "podstrzelona" idiotka, polująca na Chopina - kto oglądał choćby naszą wersję "Chopin - pragnienie miłości" - od razu stwierdzi, że role zarówno George jak i Adamczyka różnią się pod względem gry aktorskiej choćby. Mimo że nie przepadam za panią Stenką to jednak bardziej mi pasowała do tej roli.
Chopin w tym filmie jest przedstawiony jak jakaś życiowa niedorajda, Boża sierota, pedałek zniewieściały...Litości...

ocenił(a) film na 6
EM_DE_KE_AS

Nie oglądałam "Chopin-pragnienie miłości", więc trudno mi porównać. Ale co do oceny tego filmu, nie zgodzę się z tobą. Jeśli dla ciebie romans zaczyna się wtedy, gdy w końcu bohaterowie lądują w łóżku, to masz rację- ten film o romansie nie był. Co nie zmienia faktu, że bardzo mnie zaintrygował, głównie dzięki roli Judy Davis, która była w roli George wręcz olśniewająca. Przynajmniej na początku. Pierwsza połowa filmu naprawdę znakomita, pełna ironicznego humoru, kpiny ze wszystkiego i wszystkich. Nikogo tutaj nie oszczędzono. George to szalona pisarka, polująca na mężczyzn i wyłażąca znienacka spod fortepianu. Chopin to wycackany laluś, zatroskany o etykietę. I nie ma sensu się oburzać, że ukazano ich tutaj nie tak, jak byśmy sobie wyobrażali. To nie biografia, tylko komedia. Potem niestety akcja zaczyna się rozłazić w szwach. George przywdziewa kiecki z epoki i to, co się tak świetnie zapowiadało, zamienia się w ckliwe, nużące romansidło... A szkoda. Ode mnie 6/10. Chociaż za pierwszą połowę dałabym z czystym sumieniem 9.

ocenił(a) film na 7
mrs_robinson

całkiem zabawnie było i w końcówce, dla mnie na plus

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones