PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1030}
7,4 33 000
ocen
7,4 10 1 33000
7,1 11
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein
ocenił(a) film na 3
Rafael7979

wyrwany z kontekstu cytat wypacza sens przekazu; jemu nie chodzi jedynie o "współczujące serce", tylko o "współczujące serce" z odpowiednimi narządami płciowymi

ocenił(a) film na 8
schschfikation

Odebrałem to inaczej. Dla mnie cały dialog był głęboki, duchowy... Na Bliskim Wschodzie powiadają, że "kiedy prorok pokazuje na Księżyc, ludzie widzą tylko jego palec". Widać tylko tyle są w stanie dostrzec, tylko tyle sięgają...

Rafael7979

Według mnie jednym zdaniem została wyrażona głębia samotności, skumulowany gniew i chęć asymilacji. Odnoszenie tych słów do potrzeby kontaktów płciowych w mojej opinii jest... kuriozalne :)

Co do pytania głównego - kim są ludzie, skoro takie słowa wypowiada potwór?
A kim jest filmowy potwór jak nie mieszaniną ludzkich członków? Jest wytworem człowiekopodobnym, posiada ludzki mózg, całe ciało - myśli więc jak on i posiada takie same potrzeby. Słowa wypowiedziane przez niego powtórzyłby każdy człowiek skrzywdzony w podobny sposób.

ocenił(a) film na 8
darusiap

Wśród licznych określeń na dzieło doktora jest też 'creature', co oznacza 'stworzenie', 'twór'. Czyli nie zawsze potwór. Czasem dziecko.

ocenił(a) film na 8
schschfikation

Owszem, Stwór ma potrzebę owych 'narządów'. Adam dostał Ewę za towarzyszkę, Stwór chce również damskiej wersji obok siebie. I jedną z jego tragedii jest to, że doktor boi się konsekwencji (rasa potworów), więc niszczy swoje próby w tym kierunku. Nie prychałabym na ten wątek. Stwór widzi, że nie ma szansy na normalne życie. Eugenika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones